Srovnáváme cashback portály na českém trhu

Výhody a nevýhody cashbackových portálů

Pokud nakupujete běžně v internetových obchodech jistě víte, že čas od času lze narazit na výhodnou akci nebo slevu. A teď si představte, že můžete výhodně nakupovat pravidelně po celý rok, a snadno tak ušetřit až několik tisíc korun. Mluvíme zde o cashbackových portálech, které běžně vracejí část peněz z vašich nákupů na internetu. Jako běžný zákazník vstoupíte do kanálu, kde si firmy pravidelně vyplácejí provize za přivedené návštěvníky. Cashback portál jako obchodní partner některého z podporovaných internetových obchodů se pak s vámi rozdělí o provizi za provedený online nákup.

Jednoduše pro všechny, kteří chtějí získat peníze zpět ze svého online nákupu.

Praktický příklad:
Pro nákup hodinek si vyberete e-shop s 5 % cashbackem. Hodinky s cenou 1.999 Kč zaplatíte běžným způsobem. V administraci cashback portálu máte registrovanou odměnu 100 Kč, kterou si následně necháte převést na účet.

Hlavní výhody cashback systému

Jaké nevýhody očekávat při používání cashback služeb?

Využívání cashback služeb s sebou nenese vyloženě žádná negativa, ale je dobré vědět, že se cashback spíše vyplatí z dlouhodobého hlediska, než při jednorázovém nákupu. Protože až teprve při pravidelném používání dokážete ušetřit výrazně více korun. S tím souvisí i výběr bonusů, které obdržíte nad rámec vrácených peněz z vašich nákupů. Ty lze často vyplatit, až pokud naspoříte určitou čásku, a na tu zřejmě nedosáhnete prvním nákupem. U některých portálů navíc po čase dochází k expiraci bonusů. Samotný cashback se pak nevrací z celé objednávky, ale týká se pouze samotného produktu nebo služby bez DPH. Kromě toho narazíte zejména u velkých obchodních domů na příjemně vysoký procentuální cashback (např. až 10 % apod.), ale ten se může týkat jen určitého druhu zboží, řada dalších produktů v e-shopu bude jistě za mnohem nižší procenta. Navíc samozřejmě může dojít k tomu, že v nabídce cashback portálů vůbec nenajdete svůj oblíbený e-shop, kde pravidelně nakupujete.

Komparomat.cz

Potřebujete porovnat nabídku vybraných služeb nebo hledáte srovnání zajímavých online produktů? Můžeme vám nabídnout přehledné informace mnohem dříve, než začnete tyto služby využívat. Pravidelně srovnáváme služby z oblasti bankovnictví, energetiky, telekomunikací, pojišťovnictví.