Srovnáváme cashback portály na českém trhu

Důležité otázky a odpovědi

Nabízíme vám důležité otázky a odpovědi ze světa cashback portálů, kde pro vás zodpovídáme nejčastější dotazy uživatelů (FAQ) na téma výhodného nakupování na internetu.

(1.) Co je cashback?

Klasický cashback označuje termín, kdy po provedeném nákupu uhrazeném platební kartou na pokladně obchodu si zároveň necháte vyplatit i hotovost. Nicméně na tom to webu se věnujeme cashback portálům a v tomto případě jde o získání provize ze zprostředkovaného online nákupu. Jednoduše vám cashback portál při nákupu na internetu pomůže ušetřit peníze.

(2.) Jak cashback portály fungují?

Podmínkou je registrace do některého z dostupných cashback portálů, který funguje na českém trhu. Prostřednictvím odkazu umístěném na cashback portálu navštívíte e-shop a pak provedete nákup již obvyklým způsobem. Po zaplacení internetový obchod vyplatí provizi caschback portálu, který se s vámi podělí o předem určené procento. Následně si necháte přímo z cashback portálu převést peníze (tzv. cashback) na váš účet. Vyplacení peněz je podmíněno tím, že do 14 dnů po zakoupení zboží nevrátíte.

(3.) Platí se něco cashback portálu?

Zpravidla většina cashback portálů funguje zcela zdarma. Jejich provoz bývá hrazen z provize internetového obchodu za uskutečněný nákup zboží nebo služeb. Přesto vám takto objednané zboží vyjde vždy cenově o něco levněji, než při běžném online nákupu.

(4.) Z čeho cashback portály vrací uživatelům peníze zpět?

Jde o to, že internetové obchody běžně platí za přivedeného návštěvníka (reklamy, PPC, SEO, emailing, sociální sítě...) a cashback je jistou formu propagace, která je pro e-shop cenově ještě výhodnější. Po uskutečnění obchodu vyplatí e-shop provizi cashback portálu a vy pak následně získáte zpět určitou část peněz z nákupu v podobě slevy, na kterou jinak nedosáhnete.

(5.) Kolik peněz dostanu zpět z mého nákupu?

Cashback se rozhodně nevrací z celé částky vámi zaplacené objednávky. Na balné a dopravné nebo jiné poplatky se sleva neuplatňuje. Jde primárně o procenta ze samotného produktu nebo služby a to bez DPH. Maximální výši slevy najdete vždy uvedenou v podobě procent u každého obchodu, která se může dále odlišovat dle druhu zboží (platí zejména pro velké nákupní domy).

(6.) V čem se cashback portály liší a který vybrat?

Cashback portály se mezi sebou liší zejména v procentuální výši provize, kterou zpětně obdržíte ze zakoupeného zboží. Kromě toho nabízí řada cashback služeb i dodatečné bonusy a odměny (vstupní bonus, odměna za doporučení...), které se vzájemně odlišují. Samozřejmě mají zároveň také rozdílné portfólio e-shopů, se kterými na cashbacku spolupracují. V samostatné části běžně nejznámější cashback portály srovnáváme a můžete si snadno vybrat ten nejvhodnější.

(7.) Co musím splňovat pro nárok na peníze zpět za nákup?

V první řadě je to již zmíněná registrace do cashback portálu, aby vás mohl rozlišit a věděl komu peníze zpět vyplatit. Do vybraného e-shopu (AliExpress, Baťa, Kasa, Mall, Pilulka, Zoot...) se pak musíte prokliknout skrze nabízený odkaz. Zde je pak důležité, aby váš internetový prohlížeč měl aktivované cookies, kde se ukládá důležitá informace pro poskytnutí provize (cashback portál se nedozví jaké konkrétní zboží či služby jste zakoupili). Pro správné fungování je zároveň vhodné i vypnutí programu AdBlock, pokud takové rozšíření do prohlížeče aktivně používáte.

(8.) Nemůžu najít oblíbený e-shop v cashback portálu!

Pokud vámi oblíbený internetový obchod není zařazen v některém z cashback portálů, pak není možné využít peníze zpět z vašeho nákupu. Můžete zkusit kontaktovat cashback portál, který si zkusí s e-shopem vyjednat podmínky pro provoz cashbacku.

NAKUPUJTE S PŘEHLEDEM

DETAILNÍ POPIS CASHBACKŮ

 

MŮŽEME DOPORUČIT

Porovnání spotřební elektroniky

 

SPONZOROVANÉ ODKAZY

Komparomat.cz

Potřebujete porovnat nabídku vybraných služeb nebo hledáte srovnání zajímavých online produktů? Můžeme vám nabídnout přehledné informace mnohem dříve, než začnete tyto služby využívat. Pravidelně srovnáváme služby z oblasti bankovnictví, energetiky, telekomunikací, pojišťovnictví.